O nas

Przedszkole Samorządowe nr 46 w Białymstoku to miejsce, gdzie dzieci odkrywają świat, rozwijają swoje zainteresowania, zawierają pierwsze, wielkie przyjaźnie. Zależy nam, aby nasze przedszkolaki zdobyły wiedzę i umiejętności umożliwiające im udany start szkolny.   To miejsce, w którym każdy maluch pełni ważną rolę.  Przedszkole mieści się w cichej i zielonej okolicy z dala od ulicznego zgiełku. Bliskość osiedla, placów zabaw zachęca do częstych spacerów i zabaw na łonie natury. Dzieci mają okazję w bezpośredni sposób obserwować zjawiska przyrodnicze oraz procesy zachodzące w przyrodzie. Ulubionym miejscem zabaw naszych przedszkolaków jest przestronny i bezpieczny plac zabaw wyposażony w nowoczesne urządzenia, piaskownice i atrakcyjne zabawki. Przedszkole posiada własną kuchnię, w której każdego dnia przygotowujemy posiłki według zbilansowanego menu. W przedszkolnej kuchni używamy najwyższej jakości produktów w trosce o zdrowie i prawidłowy rozwój naszych dzieci.

 

Każdemu dziecku zapewniamy wszechstronny i bezpieczny rozwój zgodny z jego indywidualnym tempem rozwoju. Wykorzystujemy naturalną potrzebę ruchu i eksplorowania otoczenia tak, aby dziecko żyło w zgodzie z własnym ciałem i umysłem, w harmonii z otaczającym światem i przyrodą. W atmosferze integracji uczymy szacunku, życzliwości, rozumienia i akceptacji dla siebie i dla innych. Przedszkole wprowadza dziecko w świat wartości uniwersalnych: piękna, dobra, prawdy i miłości, pośredniczy w przyswajaniu norm postępowania etycznego. Pracujemy w oparciu o "Program Wychowania Przedszkolnego" (Wydawnictwo: MAC Edukacja. Autorzy: Wiesława Żaba -Żabińska, Wioletta Majewska, Renata Paździo) oraz  "Trefliki w przedszkolu. Program Wychowania Przedszkolnego" (Wydawnictwo: Podręcznikarnia. Autorzy: Dorota Kossakowska Agnieszka Olędzka). Kadra pedagogiczna ciągle doskonali swoje umiejętności. Jest innowacyjna i twórcza. Rodzice są naszymi sprzymierzeńcami i sojusznikami w organizacji procesu wychowawczo – dydaktycznego. Jesteśmy współpartnerami, dążącymi do wspólnego celu, jakim jest dla nas DZIECKO. Kształtujemy postawę przynależności do swojego kraju w zjednoczonej Europie.

  • Metody i techniki, z których korzystamy w pracy z dziećmi: Pedagogika Froebla, Dziecięca Matematyka E. Gruszczyk- Kolczyńskiej,Ekspresja muzyczno-ruchowa na podstawie aktywnego słuchania muzyki wg Batii Strauss, Ruch Rozwijający Weroniki Sherborne, Elementy gimnastyki R. Labana, Pedagogika zabawy, Metody relaksacyjne, Bajkoterapia, Muzykoterapia.

 

Teatrzyki, audycje muzyczne, spotkania z ciekawymi ludźmi oraz wycieczki do interesujących miejsc – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez przedszkole dla naszych podopiecznych. Zależy nam również, aby nasze dzieci rozwijały się wszechstronnie, dlatego zapewniamy im bogaty pakiet zajęć dodatkowych. Nasze maluchy mogą również korzystać z różnorodnej oferty kół zainteresowań.

  • Koła zainteresowań: koło origami, koło taneczne, koło teatralne i inne.
  • Zajęcia dodatkowe (nieodpłatne): religia katolicka, religia prawosławna, zajęcia logopedyczne, język angielski.
  • Zajęcia dodatkowe (płatne): zajęcia taneczne („WINgee – Rozwiń Skrzydła”)
  • Oferujemy także: spektakle teatralne, audycje muzyczne, uroczystości według kalendarza imprez, udział dzieci w konkursach oraz wycieczki.
  • Bierzemy udział w akcjach charytatywnych i ekologicznych o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim: „Działamy z sercem” – Pola Nadziei, „Góra Grosza”, „Razem na święta”, Zbiórka karmy na rzecz schroniska dla zwierząt oraz Zbiórka baterii.
  • Kontakt z rodzicami: zajęcia adaptacyjne, zebrania ogólne i grupowe, konsultacje indywidualne z nauczycielem, imprezy i uroczystości rodzinne. Kącik dla rodziców – tablice ogłoszeń oraz jadłospis na każdy dzień.

 

Przedszkole Samorządowe nr 46 to najlepsze miejsce dla Państwa dzieci.
Zapewniamy najwyższy standard edukacyjny oraz ciepłych i kompetentnych nauczycieli.
ZAPRASZAMY!