Religia prawosławna

Sława Hospodu Iisusu Chrystu ! Moje kochane Dzieci ! :-)


ŚwiętoTroica - Zesłanie Ducha Świętego ( Pięćdziesiątnica ) : 7 czerwca 2020 r

    Kiedy, jak pamiętamy, Pan nasz Jezus Chrystus wstępował na Niebiosa na 40-sty dzień po swoim Zmartwychwstaniu, obiecał swoim uczniom/Apostołom, iż nie pozostawi ich samych. Zapewnił o przysłaniu im Pocieszyciela - pochodzącego od Boga Ojca - Ducha Świętego. Tak też i się to stało na 50-ty dzień po Swoim Zmartwychwstaniu, kiedy to Apostołowie byli razem zgromadzeni w jednym z domów, gdyż bali się o swoje zdrowie i życie. 
„Nagle powstał z nieba szum, jakby wiejącego silnego wiatru, i napełnił cały dom, w którym przebywali. Ukazały się im też języki jakby z ognia, które się rozdzielały i na każdym z nich spoczął jeden. Wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym i zaczęli mówić innymi językami, tak jak im Duch pozwalał mówić” (Dz 2, 2). - dzieje apostolskie.
    Od tego to momentu Apostołowie, przestali się bać, wiedzieli co, kiedy i jak mają robić i mówić, aby głosić światu Ewangelię - czyli Dobrą Nowinę o Naszym Bogu w Trójcy Jedynym: Bogu Ojcu, Bogu Synu i Bogu Duchu Świętym. Głosili ją swoim uczniom, a ci swoim, a ci następnym, aż po nasze czasy, kiedy to  i my możemy się z nią zapoznać oraz przekazywać dalej Słowo Boże....
         Szaty duchownych oraz wystrój cerkwi jest przepełniony kolorem zielonym, jako kolorem symbolu odradzającego się  życia i nadziei - nadziei i siły wiary, którą obdarzył Apostołów  i również nas - Duch Święty.

Pozdrawiam cieplutko
Irena Matys

Serdecznie zachęcam też do poczytania - razem z Rodzicami w malutkiej chwili wolnej...... ( adres do wklejenia w wyszukiwarkę )
https://pocojescskoromoznaposcic.wordpress.com/2019/06/16/ikona-piecdziesiatnicy-zstapienia-swietego-ducha/https://zasobygwp.pl/proxy?sig=847b2002745697ff478a57f1bb5558147714507b1b3c83f03fc481a0a9af20a6&url=aHR0cDovL3d3dy5zd2lldGVnb2R1Y2hhLmNlcmtpZXcucGwvd3AtY29udGVudC91cGxvYWRzLzIwMTgvMDYvRFNDMDE2OS0zMDB4MjAwLmpwZw==

 
oddzialy / oddzial-II