"Polska to mój dom"- 04.-08.05 

04.05.- poniedziałek

"Polskie Symbole Narodowe- Polak Mały". Proponujemy obejrzenie filmiku:    https://youtu.be/DCwEJ9tHt5c

Ważne Święta Narodowe w maju:

01.05. "Święto Pracy"

02.05. "Święto Flagi"

03.05."Konstytucja 3-go maja"

 

"Mali Patrioci"- karta pracy.

"Wycieczka pociągiem"- zabawa ruchowa. W zabawie biorą udział rodzice i dzieci. Na dywanie rodzic układa kartki z napisami miast: Warszawa, Kraków, Białystok, Zakopane, Wrocław, Gdańsk. Dzieci i rodzice ustawiają się w pociąg. Jeden z rodziców jest maszynistą. Wszyscy wyruszają na wycieczkę po Polsce. Pasażerowie swoją podróż zaczynają z Białegostoku. Dzieci i rodzice poruszają się po dywanie, naśladując odgłos jadącego pociągu ciuch.... Gdy maszynista mówi, że zatrzymujemy się na stacji, np. Kraków, Warszawa, Gdańsk, Zakopane, Wrocław, zadaniem pasażerów pociągu jest dojechanie do wskazanego miasta i powrót do Białegostoku.

 

05.05.- wtorek

"Prostokąt, kwadrat, trójkąt, koło"- zabawa matematyczna. Rodzic wycina z kartki figury geometryczne: prostokąt, kwadrat, koło, trójkąt. Układając figury na stole, mówi ich nazwy. Następnie zadaniem dziecka jest odszukanie figury geometrycznej, której nazwę wypowie rodzic.

"Kolorowa mozaika"- zabawa manipulacyjna. Dziecko na stole lub dywanie układa dowolne wzory z figur geometrycznych.

 

06.05.- środa

"Jestem Polką i Polakiem"- zabawa muzyczna. Proponujemy dzieciom wysłuchanie piosenki pt. "Jestem Polką i Polakiem": https://www.youtube.com/watch?v=plug6OIrxRM

"Mało nas..."- zabawa muzyczno- ruchowa. W zabawie biorą udział dzieci i rodzice. Rodzic stoi na dywanie i śpiewa piosenkę pt. "Mało nas", pozostałe osoby biorące udział w zabawie siedzą na dywanie. Usłyszawszy swoje imię chwytają się za ręce z prowadzącym zabawę krążąc w kółko i śpiewając wspólnie piosenkę oraz wymieniając imię kolejnej osoby. Zabawa trwa dopóki wszyscy dołączą do koła.

 

07.05.- czwartek

"Flaga"- praca plastyczna. Do wykonania flagi potrzebna jest biała kartka, którą należy podzielić kreską poziomą na dwie równe części. Dziecko wykonuje pracę dowolną techniką (kredka, mazak, farba, bibuła lub plastelina).

 

"Most"- zabawa ruchowa  z elementem równowagi. Rodzic układa na dywanie sznurek lub szalik w różnych kierunkach. Zadaniem dziecka jest przejście po nim stopą za stopą, tak jak po moście, by nie wpaść do rzeki.

 

08.05.- piątek

"Na siedmiu wzgórzach"- legenda o Białymstoku znajduje się pod linkiem: https://youtu.be/_-lN6QlbKDM

"Moje miasto- Białystok"- zabawa dydaktyczna. Rodzic pokazuje dziecku zdjęcia Pałacu Branickich, Rynku Kościuszki, Opery i Filharmonii Podlaskiej, Fontanny na Plantach, Placu zabaw, ZOO. Dziecko próbuje określić jakie miejsca przedstawiają te zdjęcia, czy tam było, czy mu się podobało i czy chciałoby tam jeszcze wrócić. Rodzic prosi dziecko, aby wskazało swoje ulubione miejsce.

 

 

 

   

 

 

"Droga do domu"- zabawa ruchowa. Rodzic na jednej stronie dywanu kładzie zdjęcie (obrazek) domu lub dziecko buduje dom z klocków. Od domu rodzic układa drogę z kartek (gazety) do przeciwnej strony dywanu. Zadaniem dziecka jest przejść po kartkach do domu, tak aby z nich nie spaść.

 
oddzialy / oddzial-II