• Wycieczka do Muzeum Wojska Polskiego
"Wyprawa na Marsa"

Dnia 8 marca gr. "Pszczółki", "Krasnale" i "Mrówki" wzięły udział w zajęciach edukacyjnych z elementami programowania pt. "Wyprawa na Marsa".

Powitanie wiosny 2017

Dnia 21 marca dzieci wraz z paniami przywitały wiosnę spacerując barwnym pochodem w okolicach przedszkola. W ten sposób okazały radość z przyjścia nowej pory roku. Następnego dnia Starszaki z koła teatralnego zaprezentowały wesołe, kolorowe przedstawienie pt. „Wiosna na łące”. Dzieci zgodnie stwierdziły, że wiosna już przybyła i mamy nadzieję że zagości u nas na dobre.

Pizzeria "Dominium"

„Biedronki”, „Smerfy” i „Misie” wybrały się na wycieczkę do pizzerii „Dominium”. Uczestniczyły w mini pokazie przygotowywania pizzy, samodzielnie układały produkty na swoim kawałku, który następnie z chęcią skosztowały :)

Zajęcia w "Ogniku"

"Krasnale" wzięły udział w zajęciach w sali edukacyjnej "Ognik" mieszczącej się na terenie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 4. Podczas spotkania zapoznały się z podstawami udzielania pierwszej pomocy, poznały specyfikę służby strażaków Państwowej Straży Pożarnej oraz podstawy ochrony przeciwpożarowej.

Zajęcia ekologiczne „Segreguję, świecę przykładem”

Dnia 17 lutego przedszkolaki z gr. „Pszczółki”, „Krasnale” i Mrówki” wzięły udział w zajęciach ekologicznych pt. „Segreguję, świecę przykładem” poprowadzonych przez edukatora z PUHP „LECH”. Poprzez pogadanki i zabawy dydaktyczne dzieci poznały najważniejsze zasady dotyczące segregacji odpadów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również filmy edukacyjne. Za aktywny udział w zajęciach przedszkolaki dostali w prezencie torby ekologiczne, malowanki i opaski odblaskowe.

„Wilk i koźlęta”- wycieczka na przedstawienie teatralne

16 lutego wszystkie grupy przedszkolne wybrały się na przedstawienie teatralne pt. „Wilk i koźlęta”, które miało miejsce w auli WSFiZ. Aktorzy przenieśli nas w bajkowy świat, pełen kolorowych postaci, pięknych piosenek i ciekawej scenografii.

Walentynki 2017

Dnia 14 lutego nasze przedszkole zamieniło się w serduszkową krainę pełną życzliwości. Ten dzień stał się okazją do wspólnej zabawy, która sprzyjała okazywaniu sobie ciepłych uczuć i uśmiechów :)

Dzień Babci i Dziadka 2016/17

Każda grupa wiekowa z naszego przedszkola przygotowała przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci wesoło śpiewały piosenki, wykonały układy taneczne i z dumą recytowały wiersze. Dziadkowie z uśmiechem przyglądali się swoim wnukom, nagradzając ich gromkimi brawami. Przedszkolaki wręczyły gościom własnoręcznie wykonane prezenty oraz zaprosiły na słodki poczęstunek.

Spotkanie z funkcjonariuszami Policji- gr. „Pszczółki”, „Krasnale” i „Mrówki”

Dnia 17.01.2017r. grupy „Pszczółki”, „Krasnale” i „Mrówki” wzięły udział w zajęciach edukacyjnych „Bezpieczne ferie” prowadzonych przez policjantów z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Podczas spotkania mundurowi ostrzegali dzieci przed zagrożeniami na jakie są narażeni podczas zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegli również przed kontaktami z nieznajomymi osobami i zwierzętami. Przypomnieli również o bezpiecznych zasadach poruszania się na przejściu dla pieszych. Na zakończenie spotkania dzieci dostały cenne upominki- odblaskowe opaski na rękę. Stróże prawa odpowiedzieli na wszystkie pytania ciekawskich przedszkolaków. Spotkanie okazało się bardzo ważną lekcją bezpieczeństwa :)

Kochamy roboty :) - gr. „Pszczółki”, „Krasnale” i „Mrówki”

Dnia 13.01 w grupach „Pszczółki", „Krasnale" oraz „Mrówki" odbyły się kreatywne warsztaty z robotyki i programowania pt: „Mistrzostwa w Piłce Nożnej". Podczas zajęć dzieci nabyły podstawowe umiejętności programowania, kształtowały kreatywne myślenie i umiejętności pracy w grupie przy użyciu elementów języka angielskiego.

Bal karnawałowy 2016/17

Dnia 9 stycznia odbył się Bal karnawałowy. Tego dnia dzieci miały za zadanie przebrać się za swoją ulubioną postać bajkową. Był to wesoły czas tańców, śpiewów i wesołej zabawy. Jednak najważniejszym momentem w trakcie trwania naszej imprezy okazało się przybycie niezwykłego gościa - Mikołaja, który chętnie odwiedził nasze przedszkole i wręczył prezenty przedszkolakom.

Jasełka bożonarodzeniowe 2016/17

Dnia 22.12.2016r. przedszkolaki z koła teatralnego „Mały Piaścik” zaprezentowały przedstawienie teatralne pt. „Jasełka bożonarodzeniowe”. Mali aktorzy w pięknych strojach i ciekawej scenerii odgrywali swoje role. Śpiew kolęd, pastorałek i anielski taniec wprowadził wszystkich obecnych w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Jasełka zakończyły się wspólnym łamaniem się opłatkiem. Dnia 05.01.2017r. przedstawienie zostało zaprezentowane rodzicom, natomiast 18.01.2017r. dzieciom z klasy „O” Szkoły Podstawowej nr 19.

Warsztaty bożonarodzeniowe 2016/17

Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż… Z tej okazji zaprosiliśmy rodziców na warsztaty plastyczne. Każdy mógł wykazać się posiadanym talentem. Była to okazja do wspólnego śpiewania kolęd, swobodnych rozmów i stworzenia ciekawych ozdób świątecznych. Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie.

Mikołajki 2016/17

Dnia 6 grudnia obchodziliśmy „Mikołajki.” Tego dnia  dzieci i nauczycielki ubrały się na czerwono i dodatkowo włożyły mikołajkowe czapeczki, bądź rogi renifera :) Wszystkie przedszkolaki bardzo dobrze się bawiły, a Mikołaj zerkał do nas przez okno!! W tym dniu swoje imieniny obchodziło również dwóch Mikołajów- z grupy „Smerfy” i „Misie”, natomiast urodziny „Maja” z grupy „Pszczółki” i Norbert z grupy „Mrówki”. Po zakończonej imprezie wróciliśmy do naszych sal w poszukiwaniu ukrytych prezentów. Oczywiście zostały odnalezione i wywołały wielki uśmiech na twarzach dzieci :)

Dzień Misia 2016/17

Dnia 28.11.2016r. nasze przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Brały udział w konkursach i zabawach ruchowych. Atmosferę radości i uśmiechu można zauważyć na zdjęciach :)

Wycieczka do Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej

Dnia 5 grudnia dzieci z grupy „Pszczółki” i „Mrówki” wyruszyły na wycieczkę do Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej, aby wziąć udział w zajęciach edukacyjnych pt. „Gwiazdka w Skansenie”. W wiejskich chałupach czekało na nas wiele interesujących atrakcji. Zostaliśmy bardzo miło powitani przez Panią Śnieżynkę i jej pomocnika, którzy wprowadzili nas w świąteczny nastrój poprzez wspólne kolędowanie. W międzyczasie mogliśmy również podziwiać pięknie przystrojoną choinkę i kominek, które jeszcze bardziej stworzyły przyjemny klimat. Następnie mieliśmy okazję podziwiać niezwykle starannie wykonane szopki bożonarodzeniowe i gwiazdy kolędnicze. Podczas warsztatów plastycznych przedszkolaki własnoręcznie wykonały tradycyjne ozdoby choinkowe z kolorowego papieru, a także ze słomy. Ponadto uczestniczyliśmy w pokazie tłoczenia kartek pocztowych metodą drzeworytu. Dzięki uprzejmości pracownika muzeum niektórzy z nas mogli samodzielnie wykonać taką kartkę. W jednej z chat dzieci zobaczyły jak wyglądał stół wigilijny z dwunastoma postnymi potrawami. Przewodnik wycieczki opowiadał również o tradycjach bożonarodzeniowych na Podlasiu. Jednym z nich jest zwyczaj składania sobie życzeń podczas kolacji wigilijnej i łamania się opłatkiem. Dzieci uczestniczyły w czynności ich przygotowywania i wypiekania, a także mogły spróbować jak smakują. Zarówno „Pszczółki” jak i „Mrówki” były zachwycone wyprawą i wszystkim tym, co zobaczyły w muzeum. Te doświadczenie na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.

Wycieczka do Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego - Krasnale

Przedszkolaki z grupy „Krasnale” wybrały się na wycieczkę do Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego mieszczącego się w kampusie Uniwersytetu w Białymstoku. Z wielkim skupieniem oglądały ekspozycję, które dotyczyły: środowiska przyrodniczego Polski północno-wschodniej, przyrody rejonów polarnych, historii życia na Ziemi, a także minerałów i skał. Zainteresowanie przyciągnęły również ciekawostki opowiadane przez przewodnika.

Wycieczka do piekarni - Mrówki 2016/17

W związku z tematyką tygodniową „Wiem co jem i dlatego jestem zdrowy” przedszkolaki z grupy V „Mrówki” wybrały się na wycieczkę do Piekarni i Ciastkarni nr 2 PSS Społem. Dzieci z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarza i ciastkarza, poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku. Zobaczyły maszyny, które pomagają im w pracy, a także sposób zaplatania chałek, rogali. Dzieci miały również okazję samodzielnego formowania ciasta. Na zakończenie naszej wizyty każda mrówka została poczęstowana chrupiącą bułką i pysznym pączkiem

Pasowanie na Starszaka 2016/17

Dnia 15.11 miała miejsce uroczystość „Pasowanie na Starszaka”, w której to wzięły udział dzieci z grupy „Mrówki” i ośmioro z grupy „Krasnale”. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście. Nauczycielki wraz z dziećmi przygotowały ciekawe programy artystyczne. Wszystkie dzieci ubrane były w odświętne stroje, a na głowach miały birety. Po wygłoszeniu aktu ślubowania, Pani Dyrektor dokonała pasowania przy pomocy magicznego ołówka. Każdy Starszak został nagrodzony dyplomem i słodkim tortem. Występ bardzo podobał się zgromadzonej publiczności, o czym świadczyły łzy wzruszenia i oklaski.

Pasowanie na Przedszkolaka 2016/17

W tym roku szkolnym uroczystość „Pasowanie na Przedszkolaka” odbyła się w grupie „Biedronki”. Dzieci miały okazję zaprezentować swoje umiejętności w obecności zebranych gości. Pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki, wykonały układy taneczne, a także zagrały na instrumentach. Następnie obiecały być dzielnymi przedszkolakami bawiącymi i uczącymi się w zgodzie. Pani Dyrektor uroczyście dokonała pasowania czerwonym ołówkiem, a dzieci na dowód przyjęcia do grona przedszkolaków otrzymały dyplomy. Biedroneczki zostały nagrodzone wielkimi brawami. Po części oficjalnej zebrani goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Ratujmy kasztanowce 2016/17

Dnia 27 października dzieci z grup „Pszczółki”, „Krasnale” i „Mrówki” wzięły udział w akcji „Ratujmy kasztanowce”. Przedszkolaki wyposażone w foliowe rękawice z wielkim zaangażowaniem zbierały liście kasztanowców do papierowych worków. W ten sposób przyczyniły się do poprawy kondycji zdrowotnej tych drzew.

Akcja ekologiczna „Sprzątanie Świata”

Dzieci z grup „Pszczółki”, „Krasnale” i „Mrówki” postanowiły zadbać o najbliższą okolicę przedszkola biorąc udział w akcji „Sprzątanie Świata”. Poprzez takie działania przedszkolaki uświadamiają sobie jak ważna jest dbałość o nasze środowisko. Zaangażowanie z jakim uczestniczyły w akcji można zauważyć na zdjęciach

Dzień Przedszkolaka 2016/17

Dnia 20 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Do wspólnego świętowania zaprosiliśmy dzieci z nauczycielami z PS nr 21, 30, 47 oraz 68. Uroczystość zaczęła się od wspólnego odśpiewania „Hymnu Przedszkolaka.” Następnie każda placówka prezentowała piosenkę, choreografię lub wierszyk. Mnóstwo wspaniałej zabawy oraz uśmiechy na buziach dzieci wpłynęły na pozytywną atmosferę spotkania. Dziękujemy „naszym sąsiadom” za wspólne przeżycie tego radosnego święta :)

 


Archiwum galerii: