• Teatrzyk - wrzesień: teatr „Arkadia”.
Walentynki 2017/18

13 lutego 2018r. nasze przedszkola było prawdziwym, czerwonym dniem przyjaźni i życzliwości. Wszystkie grupy wzięły udział w wesołych zabawach związanych z walentynkami :)

Ogniki - kolejna wizyta w Straży Pożarnej (Pszczółki)

Tym razem 5-latki z grupy „Pszczółki” wzięły udział w zajęciach w sali edukacyjnej „Ognik”

Spotkanie z ratownikiem medycznym - mamą Stasia

Mama Stasia z gr. „Mrówki” pokazała dzieciom jak należy udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej. Z pewnością było to bardzo pouczające spotkanie, które na długo pozostanie w pamięci Starszaków.

Dzień Babci i Dziadka 2017/18

Dzień Babci i Dziadka to wspaniała okazja do zaprezentowania zgromadzonym gościom zdolności artystycznych naszych przedszkolaków. Dzieci mogły się wykazać poprzez wesołe śpiewanie piosenek, recytację wierszy, wykonanie układów tanecznych i instrumentację. Babcie i dziadkowie z uśmiechem przyglądali się swoim wnukom, nagradzając ich gromkimi brawami. Na zakończenie dzieci wręczyły gościom własnoręcznie wykonane prezenty oraz zaprosiły na słodki poczęstunek.

Bal karnawałowy 2017/18

Dnia 19 stycznia 2018r. w naszej placówce odbył się Bal karnawałowy z udziałem wszystkich grup wiekowych. W tym szczególnych dniu do przedszkola przybyły postacie bajkowe- wróżki, królewny, motylki, policjanci, Spider- Many, strażacy… i wiele innych kolorowych bohaterów. Na tę wyjątkową okazję zaprosiliśmy aktorów z teatru Narwal, którzy na początku umilili nam czas spektaklem teatralnym, a następnie poprowadzili zabawę karnawałową. Na sali balowej podczas tańców wszyscy wesoło się bawili, uśmiech nie znikał z twarzy. Pod koniec uroczystości przybył Święty Mikołaj, który sprawił nam wielką radość obdarowując wszystkie dzieci wspaniałymi prezentami. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za przygotowanie pięknych strojów.

Muzeum Historii Medycyny i Farmacji- gr. „Smerfy”

18 stycznia 2018r. „Smerfy” odwiedziły Muzeum Historii Medycyny i Farmacji Uniwersytetu Medycznego, gdzie wzięły udział w zajęciu edukacyjnym pt. „Moje ulubione muzeum”. Podczas tej wizyty dzieci zapoznały się z ekspozycją z zakresu historii medycyny i farmacji („Tajemnice dawnej apteki”, „Szpital polowy” „Gabinet okulistyczny”, „Gabinet stomatologiczny”, „Gabinet rentgenowski”) oraz wykonały gipsowy odlew Pałacu Branickich. Muzeum wzbudziło wielkie zainteresowanie :)

Papugarnia - gr. Mrówki i Pszczółki

15 stycznia 2018r. „Pszczółki” i „Mrówki” wybrały się na wycieczkę do Papugarni. Przedszkolaki miały okazję przebywać wśród 66 ptaków (21 różnych gatunków). Papugi bardzo polubiły kolejnych gości co można zauważyć na zdjęciach … :) Dzieci były zachwycone bliskim kontaktem z papugami.

Jasełka 2017/18

Dnia 20 grudnia 2017r. dzieci z gr. „Krasnale” wykonały dwa przedstawienia jasełkowe- jedne dla przedszkolaków i pracowników, a drugie dla rodziców. Piękna sceneria wprowadziła wszystkich zgromadzonych w świąteczny nastrój. Dzieci w rolach Maryi i Józefa, pastuszków, trzech Króli, diabełków i aniołów przypomniały o wspaniałej nowinie sprzed dwóch tysięcy lat. Wspólne kolędowanie podkreśliło znaczenie cudownego okresu Świąt Bożego Narodzenia.

Warsztaty Bożonarodzeniowe 2017/18

W dniach 13-15 grudnia 2017r. w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty świąteczne. Rodzice przybyli na to spotkanie, aby wraz ze swoimi pociechami wykonać bożonarodzeniowe ozdoby. Była to okazja do wykorzystania posiadanych zdolności plastycznych, czego efekty widać na zdjęciach.

Akcja charytatywna 2017/18

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom, którzy włączyli się w akcję charytatywną "Osłodź dzieciom święta." Zebrane słodycze trafiły do podopiecznych Domu Dziecka nr 2 w Białymstoku

Jubileusz 40-lecia istnienia Przedszkola

Dnia 25 października  2017r. odbyła się uroczystość  z okazji Jubileuszu 40-lecia naszej placówki. Wzięli w niej udział przedstawiciele władz duchownych i władz miasta Białegostoku, związków zawodowych, Kuratorium Oświaty, dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek oświatowych, zarząd Rady Rodziców. Pani dyrektor Elżbieta Charkiewicz serdecznie i ciepło powitała wszystkich zebranych. Następnie goście obejrzeli prezentację multimedialną ukazującą najważniejsze wydarzenia z życia przedszkola. Uroczystość była okazją do wyróżnienia pracowników, którzy wiele lat spędzili w placówce i w ten sposób przyczynili się do jej rozwoju. W części artystycznej można było dostrzec prawdziwą „kuźnię talentów”. Starszaki z gr. „Mrówki” zaprezentowały dwa kolorowe tańce do utworów „Walc kwiatów” i „Taniec węgierski” natomiast „Pszczółki” instrumentację do piosenki „Tumpalala”. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 10 wraz z Kornelią z gr. „Smerfy” umilili nam czas pięknym śpiewem i grą na gitarze. Wielu emocji dostarczyły nam również występy absolwentów naszej placówki- Hania wzruszyła niezwykłą grą na skrzypcach, a Wiktoria i Krzyś rozweselili tańcem nowoczesnym. Z okazji jubileuszu Pani dyrektor otrzymała wiele serdecznych życzeń i pamiątek. Po części oficjalnej zaproszono gości na poczęstunek. Ta piękna uroczystość z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

20.09.2017r. obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W tym dniu dzieci przebrały się za ulubioną postać bajkową. Uroczystość zaczęła się od wspólnego odśpiewania „Hymnu Przedszkolaka.” Następnie wszystkie grupy wzięły udział w zabawach muzyczno- ruchowych i ciekawych konkursach.

Akcja ekologiczna "Sprzątanie świata" 2017

Dzieci z grup „Pszczółki”, „Krasnale” i „Mrówki” wzięły udział w akcji „Sprzątanie Świata”, która w tym roku odbyła się pod hasłem „Nie ma śmieci- są surowce.” Przedszkolaki zaopatrzone w jednorazowe rękawice i worki bardzo chętnie zadbały o czystość wokół przedszkola.


 


Archiwum galerii: